VII Krajowa Konferencja Bioindykacyjna

Data: 31.05 - 02.06.2017
Miejsce wydarzenia: Hotel InVite, Ul. Hubska 54, 50-502 Wrocław
Organizator: Zakład Biologii Sanitarnej i Ekotechniki, Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej

Wiodącymi tematami spotkania będą: bioindykacja, biotesty, oznaczanie toksyczności, aspekty metodologiczne i teoretyczne, wykorzystanie narzędzi molekularnych w badaniach ekotoksykologicznych, w tym: oznaczanie genotoksyczności, oznaczanie aktywności enzymatycznej, markery genetyczne we wczesnym ostrzeganiu przed zagrożeniem, wykorzystanie badań toksyczności i genotoksyczności w badaniach środowiskowych i nie tylko, zastosowania w/w systemów w obszarze praktycznej analizy i oceny toksyczności ścieków, wód powierzchniowych i podziemnych, osadów i substancji w fazie stałej, powietrza oraz wykorzystanie dla potrzeb monitoringu jakości wody przeznaczonej do spożycia, gleby, środowiska i oceny ryzyka środowiskowego, prawo środowiskowe pod kątem wykorzystania metod bioindykacyjnych, administracyjne postrzeganie wykorzystywania metod bioindykacyjnych i biotestów, dobrostan środowiska wodnego i glebowego.

VII Krajowa Konferencja Bioindykacyjna „Praktyczne wykorzystanie systemów bioindykacyjnych do oceny jakości i toksyczności środowiska i substancji chemicznych” organizowana jest przez:

• Politechnikę Wrocławską, Wydział Inżynierii Środowiska, Zakład Biologii Sanitarnej i Ekotechniki
  • Gdański Uniwersytet Medyczny, Zakład Toksykologii Środowiska
  • Europejskie Regionalne Centrum Ekohydrologii PAN w Łodzi
  • TIGRET Sp. z o.o.

Więcej informacji na stronie»