Kierunki i specjalności studiów

Jesteśmy najlepszą szkołą inżynierów i ekspertów, silnie osadzoną w realiach otoczenia gospodarczego i rynku pracy.

Oferujemy studia I stopnia na dwóch kierunkach studiów:

• Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Ochrona Klimatu
    w dwóch specjalnościach:
    • Gospodarka o Obiegu Zamkniętym
    • Ochrona Klimatu

• Inżynieria Środowiska
    w dwóch specjalnościach:
    • Klimatyzacja, Ogrzewnictwo i Instalacje Sanitarne
    • Zaopatrzenie w Wodę i Usuwanie Ścieków

Więcej informacji o tych nowoczesnych kierunkach studiów znajdziecie poniżej.

Kierunek
Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Ochrona Klimatu (GOZOK)

I. Zapraszamy na studia o technologiach, prawie i funduszach związanych z eko-gospodarką i eko-rozwojem miast i przemysłu, z ochroną zasobów środowiska, ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych, zmianami klimatu i rozwiązaniami zeroemisyjnymi, z redukcją ilości odpadów, odzyskiem i wtórnym wykorzystaniem surowców, z bioekonomią i ocenami oddziaływania inwestycji na środowisko oraz z wykorzystaniem biotechnologii i bioinżynierii, biopaliw i bioenergii w miastach i zakładach przemysłowych.

II. Kierunek GOZOK realizowany jest w formie studiów stacjonarnych (poniedziałek-piątek).

III. Ten kierunek studiów oferuje dwie specjalności:

• Gospodarka o Obiegu Zamkniętym (GOZ)
  • Ochrona Klimatu (OK)

IV. Program studiów i siatka zajęć GOZOK - studia stacjonarne

Kierunek
Inżynieria Środowiska (IŚ) - studnia stacjonarne i niestacjonarne

I. Zapraszamy na techniczne studia o ekologicznych i odnawialnych źródłach energii; pompach ciepła, fotowoltaice, magazynach energii i kolektorach słonecznych; audytach i certyfikatach energetycznych; inteligentnych budynkach, miastach i zakładach przemysłowych; wykorzystaniu wody deszczowej; eko-modernizacji istniejących obiektów; ograniczaniu emisji zanieczyszczeń; komputerowych symulacjach, analizach i ekspertyzach; eko-innowacyjach; energooszczędnych rozwiązaniach i zintegrowanym projektowaniu.

II. Kierunek IŚ realizowany jest zarówno w formie studiów stacjonarnych (poniedziałek-piątek) jak i niestacjonarnych (sobota - niedziela, płatne).

III. W pełni ZMODERNIZOWANY kierunek studiów oferujący NOWY program studiów na dwóch specjalnościach:

• Klimatyzacja, Ogrzewnictwo i Instalacje Sanitarne (KOS)
  • Zaopatrzenie w Wodę i Usuwanie Ścieków (WIS)

IV. Program studiów i siatka zajęć IŚ - studnia stacjonarne
Program studiów i siatka zajęć IŚ - studia niestacjonarne

Więcej informacji o nowych programach studiów I stopnia w Wydziałowym Informatorze dla Kandydatów.