Wydział Inżynierii Środowiska oferuje swoim studentom udział w programach międzynarodowej wymiany studenckiej realizowane w toku polskich studiów.
Aktualna oferta obejmuje studenckie wyjazdy zagraniczne w ramach:
Wydział Inżynierii Środowiska oferuje swoim studentom udział w programach międzynarodowej wymiany studenckiej realizowane w toku polskich studiów.
Aktualna oferta obejmuje studenckie wyjazdy zagraniczne w ramach:
Erasmus+ to program Komisji Europejskiej finansowania międzynarodowej wymiany studenckiej. Informacje o programie oraz zawsze aktualna oferta dla studentów znajduje się na stronie programu.
Dla studentów naszego wydziału przygotowaliśmy poradnik "Jak wyjechać na studia z Erasmus+". Zawiera on zbiór najważniejszych zadań, które czekają na studentów w ramach wymiany międzynarodowej w Erasmus+. Poradnik napisany został przez naszych studentów, którzy już to zrobili.
Poradnik "Jak wyjechać na Erasmusa z WIS" [ .pdf ] |
Studenci studiów pierwszego stopnia specjalności Klimatyzacja, Ogrzewnictwo i Instalacje Sanitarne mogą uzyskać oprócz tytułu inżyniera na PWr również dyplom fińskiej uczelni South- Eastern Finland University of Applied Sciences (XAMK).
Program wymiany obejmuje pobyt studentów naszego Wydziału na fińskiej uczelni w 4 i 7 semestrze studiów inżynierskich oraz realizację pracy dyplomowej pod okiem promotorów obu uczelni. Pozostałe semestry realizowane są w uczelni macierzystej.
Pobyt w Finlandii umożliwia również uczestnikom programu aplikowanie o praktykę zawodową, którą studenci organizują we własnym zakresie.
Okres aplikowania do programu zdefiniowany jest na stronie uczelni partnerskiej
Warunkiem uzyskania zgody na studiowanie w ramach programu z podwójnym dyplomem jest uzyskanie przez studentów minimum 55 ECTS po 2 semestrze studiów i 170 ECTS po 6 semestrze; znajomość języka minimum na poziomie B2 lub przystąpienie do egzaminu organizowanego przez XMAK.
Dodatkowe informacje i szczegóły (włącznie z umową) dostępne są w dziekanacie wydziału IŚ, DSMie oraz u Koordynatora Wydziałowego ds. wymiany akademickiej.
Studenci nie ponoszą opłat czesnego za studiowanie na uczelni partnerskiej.
Harmonogram realizacji studiów inżynierskich w schemacie podwójnego dyplomowania jest następujący:
W ramach podpisanej umowy studenci będą mieli możliwość realizować następujące przedmioty w języku angielskim (łącznie 60 ECTS):
Dodatkowo:
Chętni do uczestnictwa w programie mogą starać się o stypendium Erasmus+ studia. W celu otrzymania dofinansowania pobytu studenci wydziału IŚ powinni przystąpić do rekrutacji organizowanej przez Dział Spraw Międzynarodowych zgodnie z harmonogramem.
W celu otrzymania stypendium na 4 semestr studiów I stopnia należy przystąpić do rekrutacji będąc po 1 semestrze studiów. Rekrutacja do programu Erasmus+ studia odbywa się tylko raz w roku (na kolejny rok akademicki) w okolicach lutego/marca. Aplikacja na 7 semestr studiów odbywa się po 5 semestrze.
Wydział Inżynierii Środowiska studentom wyjazdy zagraniczne w ramach indywidualnych umów podpisanych z następującymi uczelniami i ośrodkami akademickimi w Niemczech, Finlandii, Daniii, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech czy na Węgrzech:
Poniżej zamieszczamy prezentację zawierającą informacje w jaki sposób wybierać kursy realizowane na wymianie zagranicznej.
Jak prawidłowo wybrać kursy realizowane na wymianie zagranicznej?
Wszelkie informacje odnośnie terminów i procedur dotyczących wymiany zagranicznej są zamieszczone na stronie Działu Współpracy Miedzynarodowej - Jak wyjechać na wymianę zagraniczną?
Wszelkie pomocy i wszelkich informacji udziela Wydziałowy Koordyantor ds. Współpracy Międzynarodowej
dr inż. Martyna Grzegorzek
martyna.grzegorzek@pwr.edu.pl
bud. D-2, pok. 20
tel. 71 320 36 39.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »