Dzień Otwarty PWr w piatek 11.04.2025
Zapraszamy na wykłady i warsztaty oraz na nasze stoisko informacyjne. Spotkajmy się na Politechnice Wrocławskiej.
Stoisko informacyjne
Przez cały dzień zapraszamy do budynku C-13 na stoisko nr 3. Przyjdźcie po informacje z pierwszej ręki. Studenci, doktoranci i wykładowcy naszego Wydziału czekają na Wasze pytania. Spotkajmy się i porozmawiajmy o rekrutacji, studiowaniu i pracy po studiach. Zaprojektuj sobie przyszłość!
Wykłady
Zapraszamy na wykłady tematyczne do sali 58 w budynku C-6. Na wykłady nie obowiązują zapisy.
9:00-9:20 „Odkryj Swoją Przyszłość: Studiuj na Wydziale Inżynierii Środowiska PWr”, Jakub Gorlach
Wykład informacyjny. Oferta edukacyjna Wydziału Inżynierii Środowiska. Kierunki studiów. Perspektywy kariery zawodowej po studiach.
9:30-9:50 „Zagrożenia biologiczne w instalacjach klimatyzacji”, Jakub Gorlach
Czy klimatyzacyjna jest źródłem zanieczyszczeń mikrobiologicznych powietrza? Jak wykonać ocenę ryzyka mikrobiologicznego? Jak zarządzać jakością powietrza w pomieszczeniach pod kątem społeczności mikrobiologicznych?
10:00-10:20 „Klimatyzacja na zmianę klimatu”, dr inż. Maria Kostka
Jak zmieni się potrzeba chłodzenia budynków w obliczu postępujących zmian klimatycznych? Czy klimatyzacja nas uratuje? Czy tylko temperatura powietrza ma znaczenie?
10:30-10:50 „Mocne strony absolwentów szkół różniących się profilem kształcenia jako przyszłych studentów Wydziału Inżynierii Środowiska”, dr Piotr Jadczyk
Wykład informacyjny. Czy nadaję się na studenta Wydziału Inżynierii Środowiska? Czy dostanę się na ten kierunek?
11:00-10:20 „Jak zmiana klimatu zmieni nasze domy?”, dr inż. Piotr Jadwiszczak
Jak globalny wzrost temperatury, fale upałów, nawalne deszcze i ekstremalne zjawiska pogodowe zmienią nasze domy i ich wyposażenie techniczne? Jakie źródła energii i instalacje pojawią się w naszych domach, a jakie znikną?
11:30-11:50 „Wentylacja mechaniczna”, dr inż. Agnieszka Zając
Dlaczego wentylacja jest konieczna w każdym budynku? Jak działa i jakie korzyści przynosi nam oraz środowisku? Jak wpływa na nas brak wentylacji?
12:00-12:20 „Wodór paliwem przyszłości - jak rewolucja wodorowa zmieni nasze życie”, dr hab. inż. Andrzej Jedlikowski, dr inż. Sebastian Englart, dr inż. Marek Badura
Jak produkować wodór? Jak przesyłać ten cenny gaz? Co zyskamy dzięki wodorowi dziś i w przyszłości? Co zyska środowisko?
12:30-13:00 „Zielona rewolucja - czy OZE są odpowiedzią na wszystko”, dr hab. inż. Jakub Jurasz
Czy Odnawialne Źródła Energii dużej mocy są zbawieniem czy zakłóceniem? Jak OZE oparte o energię Słońca i wiatru w wpływają na krajowy system energetyczny? Czy zielona energia jest stale dostępna?
Pokazy i warsztaty
Zapraszamy również na pokazy i warsztaty. Na zajęcia obowiązują zapisy. Grupy maksymalnie 15 osobowe.
„Zestaw hydroforowy i współpraca z instalacją wodociągową. Co i jak, z czym się to je, a może pije...”, dr inż. Maciej Skrzycki
grupa 1: 10:00-10:30, grupa 2: 13:15-13:45, sala 015, budynek C-6, zapisy drogą mailową maciej.skrzycki@pwr.edu.pl
„Energetyczni detektywi – termowizja. Czym jest i do czego służy na Wydziale Inżynierii Środowiska?”, dr inż. Piotr Kęskiewicz
grupa 1: 10:00-10:30, grupa 2: 10:45-11:15, sala 26, budynek C-6, zapisy drogą mailową piotr.keskiewicz@pwr.edu.pl