Dzień Wody na PWr w środę 22 marca 2023

Data: 17.03.2023 Kategoria: Aktywność studencka, Wydarzenia

Już 22 marca 2023 (środa) zapraszamy na Dzień Wody na PWr!

W ramach Światowego Dnia Wody nasz wydział zaprasza na następujące wydarzenia:

1. Wystawa w holu budynku A-1. Wystawa ukaże ewolucję dokumentacji projektowej instalacji wodnych - od tuszu na kalce, poprzez światłokopie, wydruki z CAD aż po komputerowe modele 3D i BIM. Zobaczyć będzie można również historyczne przyrządy i urządzenia związane z wodą. Na szczególne podkreślenie zasługuje materiał prezentujący opracowywania i publikację artykułu naukowego jeszcze przed erą komputerów. Pomysłodawcą i koordynatorem wystawy jest dr hab. inż. Edyta Dudkiewicz. Wystawa otwarta będzie od 22 do 30 marca 2023.
    Rozmowa Radia LUZ z Edytą Dudkiewicz.

2. Gra Terenowa. Zapraszamy do wspólnej zabawy i spacer śladami wody na kampusie Politechniki Wrocławskiej. Zapraszamy drużyny studentów, doktorantów i pracowników naszego wydziału.
    • zbierzcie drużyne i zgłoście jej udział w Grze Terenowej przez ten formularz.
    • gra rozpoczyna się o godzinie 12.00 dnia 22 marca 2023. Od tej godziny drużyny mogą przychodzić do dziekanatu po kartę gry. Gra powinna zakończyć się do godziny 14.00.
    • Wszystkie zadania zlokalizowane są na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej.  Zadania związane są z wodą i z instalacjami wodnymi. Do rozwiązania zadań nie jest wymagana fachowa wiedza inżynierska. Rozwiązanie zadania należy wpisać w oznaczonym miejscu karty zadania.
    • Zalecamy, aby drużyna liczyła od 4 do 8 uczestników. Jeden z nich będzie kapitanem.
    • Grę Terenową organizuje Wydział Inżynierii Środowiska. Wszystkim studentom naszego wydziału uczestniczącym w grze USPRAWIEDLIWIAMY nieobecność tego dnia na zajęciach między godzinami 12.00 a 14.00 (prosimy bądźcie na zajęciach w g. 11-12 i 14-15).
    • Link do wydarzenia "Gra Terenowa" na naszym FB

3. Trzy premiery filmowe. Nasze inżynierskie filmy o wodzie zobaczycie na stronie internetpwej naszego wydziału.

Wszystko wydarzy się w środę 22 marca. Do zobaczenia!