Nasz Wydział w Programie Edukacyjnym H2Obieg

Data: 08.04.2024 Kategoria: Wydarzenia

Skąd się bierze woda w kranie? Dlaczego należy ją oszczędzać? W jaki sposób gospodaruje się wodą w mieście? Czy wodę wodociągową można zastąpić wodą deszczową? Na te i wiele innych pytań odpowiadali pracownicy i doktoranci Wydziału Inżynierii Środowiska.

W ramach współpracy z Aglomeracją Wrocławską w lutym i marcu nasi wykładowcy odwiedzili 36 szkół na terenie Dolnego Śląska, gdzie poprowadzili zajęcia w ramach „H2Obieg – projekt edukacyjny o obiegu wody w przyrodzie i o wpływie człowieka na retencję wód opadowych”. Wspólnie zachęcali uczniów do racjonalnego gospodarowania zasobami wodnymi oraz zbierania i retencjonowania wody deszczowej.

Efektem tych działań będzie przygotowanie przez uczestniczących w zadaniu uczniów projektu zagospodarowania wód opadowych na terenie odwiedzonych przez nas szkół, a zwycięska klasa przyjedzie na Nasz Wydział na specjalnie przygotowane warsztaty.

Za organizację i przeprowadzenie przeprowadzenie tego wydarzenia odpowiedzialni byli pracownicy Katedry Wodociągów i Kanalizacji.

mb