Nasze studentki ze stypendium Fundacji Banku Zachodniego WBK S.A. im Stefana Bryły

Data: 18.02.2017 Kategoria: Aktywność studencka, Konkursy

Stypendium jest przyznawane za szczególne osiągnięcia studenta w zakresie naukowym, projektowym, organizacyjnym, społecznym lub sportowym. Wśród laureatów tegorocznego konkursu znalazły się dwie studentki naszego wydziału - Iwona Kurczab oraz Barbara Rutz.

kurczab.jpg

Iwona Kurczab: "Pasja do kolarstwa pojawiła się w wieku 10 lat. 11 lat w branży rowerowej to spełnienie marzeń. Świetny klub, w którym przyszło mi jeździć, czyli SGR Specialized pozwala na starty zarówno w Polsce jak i za granicą. IV miejsce w Polsce w kategorii U23 w kolarstwie górskim MTB XCO to jednocześnie sukces, ale również moja zmora. W roku 2017 celuję w złoto, podjęłam już przygotowanie do przyszłego sezonu. Pasjonuję się również odmianami kolarstwa górkiego: sprinty XCE, maratony XCM oraz Enduro. Pozytywne nastawienie, energia, ludzie - to mnie motywuje".

rutz.jpg

Barbara Rutz: "Od 12 lat trenuję szermierkę, a konkretnie szpadę. Od 7 lat należę do Kadry Narodowej w szpadzie kobiet. Jestem wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej. Wielokrotnie reprezentowałam Polskę na Mistrzostwach Europy i Świata. Do moich największych osiągnięć należą 2 brązowe medale Mistrzostw Europy w kategorii Kadet oraz Młodzieżowiec".

Laureatkom serdecznie gratulujemy!