Polski System Kaucyjny - współpraca z naszym wydziałem

Data: 11.10.2024 Kategoria: Wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej podpisał umowę współpracy z operatorem systemu kaucyjnego PolKa – Polska Kaucja.

Podjęta inicjatywa zapewni studentom możliwość zdobywania praktycznej wiedzy z zakresu gospodarki odpadami opakowaniowymi w tym organizacji i zarządzania systemem kaucyjnym.

Oprócz wzrostu ilości selektywnie zbieranych odpadów opakowaniowych konieczne jest poprawienie jakości pozyskiwanych surowców, która decyduje o możliwości ich recyklingu. Osiągnięcie wysokich celów recyklingu i zamknięcia obiegu odpadów opakowaniowych bez wdrożenia systemu kaucyjnego jest niemożliwe.

Wydział reprezentowali: Dziekan prof. dr hab. inż. Bartosz Kaźmierczak oraz Zastępca Kierownika Katedry Gospodarki Wodno-Ściekowej i Technologii Odpadów dr inż. Kamil Banaszkiewicz

Może być zdjęciem przedstawiającym 4 osoby i tekst