Warsztaty dla laureatów H2Obieg na Naszym Wydziale

Data: 06.06.2024 Kategoria: Wydarzenia

W dniach 24 maja oraz 3 i 6 czerwca gościliśmy zwycięzców konkursu „H2Obieg – projekt edukacyjny o obiegu wody w przyrodzie i o wpływie człowieka na retencję wód opadowych” organizowanego przez Nasz Wydział wspólnie z Aglomeracją Wrocławską.

Nagrodą w konkursie były całodniowe warsztaty na Wydziale Inżynierii Środowiska, podczas których młodzież miała okazję poznać szeroką gamę zagadnień, którymi na co dzień się zajmujemy.

Uczniowie odwiedzili łąkę kwietną, stację meteorologiczną, poznali życie pszczół zamieszkujących ULOPOLIS, poznali tajniki termowizji oraz mieli okazję samodzielnie przeprowadzić badania dotyczące analizy fizykochemicznej oraz mikrobiologicznej wody jak również sprawdzić na pokazowym modelu wpływ błękito-zielonej infrastruktury na wielkość retencji wód opadowych.

Za koordynację warsztatów odpowiedzialni byli pracownicy Katedry Wodociągów i Kanalizacji.