Wyniki konkursu CONSTRUCTOR TEMPORIS FUTURI

Data: 11.10.2024 Kategoria: Aktywność studencka, Konkursy

Z ogromną radością przedstawiamy laureatów tegorocznej edycji konkursu "CONSTRUCTOR TEMPORIS FUTURI" organizowanego wspólnie przez Dolnośląskią Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa i Wydział Inżynierii Środowiska PWr.

W tym roku przyznano dwie pierwsze nagrody ex aequo:

• dla pracy magisterskiej pt. "Określenie pionowego gradientu temperatury powietrza w pomieszczeniu wysokim z wentylacją mieszającą i nawiewem w górnej części strefy", napisaną przez panią inż. Agnieszkę Grabkę pod kierunkiem dr inż. Sylwii Szczęśniak,

• dla pracy magisterskiej pt. "Weryfikacja elementów systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych w zlewni miejskiej z wykorzystaniem modelowania hydrologicznego", napisaną przez pana inż. Huberta Jamrego pod kierunkiem dr inż. Marcina Wdowikowskiego.

Należy podkreślić, że wszystkie przyjęte do tegorocznej edycji konkursu prace dyplomowe charakteryzowały się bardzo wysokim poziomem merytorycznym, jak również dużym potencjałem publikacyjnym (zarówno w czasopismach branżowych jak i naukowych), a w szczególności:

• praca pani inż. Agnieszki Grabki o charakterze badawczo - analitycznym, w której przedyskutowano liczne wyniki badań eksperymentalnych dotyczących ważnego zagadnienia w technice wentylacyjnej, jakim jest występowanie w pomieszczeniach wysokich pionowego gradientu temperatury powietrza i ich walidację przez wykorzystanie zaawansowanego oprogramowania symulacyjnego ANSYS;

• praca pana inż. Huberta Jamrego o charakterze projektowo – planistycznym, w której na podstawie szczegółowej analizy działania systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych w wybranej zlewni podmiejskiej, wykorzystując zaawansowane narzędzia do modelowania (Storm Water Management Model i SCALGO Live Poland), zaproponowano rozwiązania poprawiające przepustowość w zlewni dzięki zastosowaniu dwóch nowych zbiorników retencyjnych.

Serdecznie gratulujemy!