Zaproszenie do udziału w Workshopie z geostatystyki

Data: 23.10.2017 Kategoria: Wydarzenia

Zapraszamy wszystkich naukowców, praktyków, doktorantów i studentów zainteresowanych zastosowaniami geostatystyki (statystyki stosowanej – przestrzennej), do udziału w Międzynarodowym Workshopie, który planowany jest we Wrocławiu, w okresie od 22.01.2018 – 25.01.2018, w Politechnice Wrocławskiej, w Laboratorium Komputerowym Centrum Informacji Naukowej i Technicznej.

Tematyka Workshopu:

Spatial analysis and applications in geological, mining and environmental problems
Case studies: mineral deposits, environmental risks,
engineering geology, hydrogeology
Practical applications of geostatistical methods, using geostatistical software and real data

Zostaną przedstawione wykłady z geostatystyki i praktyczne ćwiczenia, wykonywane na poszczególnych stanowiskach komputerowych, podczas trwania Workshopu.

Firma Geovariances z Avon-Cedex (France) udostępni Uczestnikom geostatystyczne oprogramowanie Isatis na poszczególnych stanowiskach komputerowych, na okres odbywania Workshopu, co pozwoli na szybkie opanowanie najważniejszych procedur związanych ze stosowaniem podstawowych metod geostatystycznych i umiejętności korzystania z oprogramowania.

Workshop adresowany jest, zarówno do Doktorantów, jak i młodych badaczy, którzy interesują się poznaniem metodologii związanej z technikami geostatystycznymi, a także do doświadczonych badaczy, w celu pogłębienia znajomości dotyczącej tych metod, poprzez wykorzystanie bogatych, praktycznych doświadczeń zdobytych przez wykładowców Workshopu, podczas ich pracy badawczej.

Strona internetowa Workshop: http://geostat2018.pwr.edu.pl/