Zaproszenie na drugie wydziałowe spotkanie "Inżynieria w Środowisku"

Data: 09.06.2023 Kategoria: Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na drugie wydziałowe otwarte spotkanie z ekspertem z serii "Inżynieria w Środowisku"

Tematem spotkania będzie Analiza wybranych strategii zarządzania zasobami wody w sytuacjach kryzysowych. Wykład poprowadzi zaproszony ekspert mgr Kamil Gacek, absolwent kierunku Matematyka na UJ i specjalista do spraw analityki danych.

Celem wykładu jest przybliżenie problematyki suszy jako konsekwencji zmian klimatycznych i katastrofy naturalnej wpływającej nie tylko na środowisko naturalne, ale także na globalną ekonomię. Niedobór wody, będącej jednym z kluczowych zasobów, obniża produkcję danego sektora i zapoczątkowuje reakcję łańcuchową. W rezultacie wytwarzanie dóbr przez pozostałe sektory zostaje spowolnione lub całkowicie zatrzymane. Odpowiednie działania władz pozwalają na zminimalizowanie negatywnych efektów suszy i ograniczenie strat finansowych. Potrzebne są jednak narzędzia do wspomagania procesu decyzyjnego.
W ramach wykładu przedstawiony zostanie model wykorzystujący m.in. tablice przepływów międzygałęziowych. Wprowadzone narzędzia pozwolą na przeprowadzenie symulacji i ocenę skuteczności wybranych strategii zarządzania zasobami wody.

Spotkanie jest OTWARTE dla wszystkich, skierowane do studentów i pracowników naszego wydziału oraz całej Politechniki Wrocławskiej.

Spotkanie odbędzie się 15 czerwca (czwartek) o godzinie 11:15 w formie hybrydowej:
- stacjonarnie w Sali Rady Wydziału (s. 14.1, budynek D-1),
- z transmisją online na platformie Zoom PWr

> Link do spotkania na Zoom PWr (kliknij) - hasło do spotkania: dKRKJV

> Link do wydarzenia na wydziałowym FB (kliknij)

Ze strony naszego wydziału gospodarzem drugiego spotkania z serii "Inżynieria w Środowiska" będzie dr inż. Katarzyna Wartalska.

Pragniemy, aby takie spotkania odbywały się cyklicznie. Formuła otwartych spotkań z ekspertem "Inżynieria w Środowisku" umożliwia każdemu pracownikowi naszego wydziału zorganizowanie takiego spotkania - wystarczy zaprosić eksperta! Spotkania mogą odbywać się stacjonarnie w salach wydziału lub zdalnie na platformach PWr.

Szczegółowowych informacji i pomocy w organizacji i promocji wydarzenia udziela prodziekan dr inż. Piotr Jadwiszczak.