Zaproszenie na wydziałowe spotkanie "Inżynieria w Środowisku"

Serdecznie zapraszamy na pierwsze wydziałowe otwarte spotkanie z ekspertem
z serii "Inżynieria w Środowisku"

Tematem pierwszego spotkania z ekspertem naszej branży będzie prezentacja rozwiązań "interaktywne zarządzanie wodą w mieście. SCALGO Live Poland". Zaproszony gość-ekspert Pan MIchał Pancewicz przedstawi innowacyjną, interaktywną platformę internetową SCALGO Live Poland do zarządzania gospodarką wodną i spływem powierzchniowym. W trakcie spotkania przedstawione zostaną możliwości SCALGO Live Poland w zakresie planowania rozwiązań błękitno-zielonej infrastruktury oraz analiz spływu powierzchniowego i jak również przedstawione zostaną konkretne narzędzia do kształtowania terenu i przeliczone analizy, stanowiące wsparcie inżynierów przy adaptacji do zmian klimatu i zatrzymywania wody w krajobrazie.

Narzędzie to wykorzystywane jest przez ponad 350 różnych organizacji w 9 krajach - są to zarówno firmy inżynieryjne, biura projektowe i architektoniczne, jak również jednostki samorządowe, takie jak Kopenhaga, Sztokholm, Oslo czy Gdynia.

Filmy prezentujące możliwości SCALGO można objerzeć na stronie scalgo.com

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, skierowane do studentów i pracowników naszego wydziału oraz całej Politechniki Wrocławskiej

Spotkanie odbędzie się w formie online na platformie MS Teams PWr
25 kwietnia (wtorek) o godzinie 12:30.

Ze strony naszego wydziału gospodarzem pierweszego spotkania z serii "Inżynieria w Środowiska" będzie dr inż. Marcin Wdowikowski.

Pragniemy, aby takie spotkania odbywały się cyklicznie. Formuła otwartych spotkań z ekspertem umożliwia każdemu pracownikowi naszego wydziału zorganizowanie takiego spotkania - wystarczy zaprosić eksperta! Spotkania mogą odbywać się stacjonarnie w salach wydziału lub zdalnie na platformach PWr.

Szczegółowowych informacji i pomocy organizacyjnej udziela prodziekan dr inż. Piotr Jadwiszczak.