Wydział Inżynierii Środowiska

Sekcja Bibliotek Interdyscyplinarnych (SBI)

Biblioteka Inżynierii Środowiska

pl. Grunwaldzki 9; 50-377 Wrocław,
bud. D-2, p. 5
tel. 71 320 32 61
e-mail: dui7@pwr.edu.pl

UWAGA:

Biblioteka czynna w następujących godzinach:

https://biblioteka.pwr.edu.pl/godziny-otwarcia

Pracownicy: 
mgr Dorota Kuropka  dorota.kuropka@pwr.edu.pl
mgr Marcela Szafrańska marcela.szafranska@pwr.edu.pl
mgr Aleksandra Topolska  aleksandra.topolska@pwr.edu.pl

W bibliotece książki zamawia się tylko za pośrednictwem systemu komputerowego.

Regulamin Biblioteki Politechniki Wrocławskiej: http://biblioteka.pwr.edu.pl/o-nas/regulamin-udostepniania-zasady-korzystania

Sekcja Bibliotek Interdyscyplinarnych – Biblioteka Inżynierii Środowiska

Biblioteka Wydziału Inżynierii Środowiska została powołana 17 lutego 2005 r. Otrzymała księgozbiór Biblioteki Instytutu Inżynierii Ochrony Środowiska (BI-15), zbiory dotyczące inżynierii środowiska z Biblioteki Instytutu Inżynierii Chemicznej i Cieplnej (BI-13) oraz Międzywydziałowej Biblioteki Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego i Wydziału Inżynierii Środowiska (BMW-2,7). W związku z powołaniem z dniem 1 stycznia 2014 r. Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej dotychczasowa nazwa Biblioteka Wydziału Inżynierii Środowiska została zmieniona na Oddział Centrum przy Wydziale Inżynierii Środowiska (OCW7). W związku z reorganizacją struktury CWINT w 2017 r. OCW7 zmieniło nazwę na Dział Usług Informacyjnych (DUI) – Biblioteka Inżynierii Środowiska. Z dniem 1 listopada 2021 r., w związku z przekształceniem struktury CWINT w Centrum Innowacji i Biznesu oraz Bibliotekę Politechniki Wrocławskiej, Biblioteka Inżynierii Środowiska została włączona do struktury Biblioteki Politechniki Wrocławskiej, tworząc wraz z dawnymi bibliotekami wydziałowymi, instytutowymi i studium – Sekcję Bibliotek Interdyscyplinarnych.

W 2006 r. dokonano generalnego remontu i przebudowy pomieszczeń bibliotecznych, w wyniku czego uzyskano dwa poziomy i powierzchnię ok. 243 m2. Do dyspozycji czytelników znajdują się 24 miejsca, księgozbiór lektoryjny oraz zbiór czasopism z wolnym dostępem do półek. W Bibliotece wydzielono stanowiska komputerowe.

Zakres tematyczny zbiorów:
Biologia, ekologia, fizjologia roślin, toksykologia, ochrona środowiska, biochemia, chemia wody, chemia powietrza, ochrona atmosfery, hydrologia, planowanie systemów wodno-gospodarczych, oczyszczanie gazów odlotowych, oczyszczanie ścieków, oczyszczanie wód, ochrona wód, zaopatrzenie w wodę, usuwanie ścieków, gospodarka wodna, gospodarka ściekowa, odpady, sieci rozdzielcze, sieci zbiorcze, urządzenia sanitarne, klimatyzacja, wentylacja, ogrzewnictwo, ciepłownictwo, urządzenia sanitarne, urządzenia zdrowotne, instalacje sanitarne, wibroizolacja.

Zbiory Biblioteki tworzą także wydawnictwa ciągłe – czasopisma polskie i zagraniczne.

W Bibliotece zamontowano bramkę kontrolną, która chroni zbiory przed kradzieżą.

ZASADY WYPOŻYCZANIA ZBIORÓW NA ZEWNĄTRZ
  1. Warunkiem do wypożyczania zbiorów z biblioteki jest posiadanie karty bibliotecznej, która wydawana jest w Wypożyczalni Głównej (bud. A-1).
  2. Składanie zamówień na wypożyczenie zbiorów odbywa się wyłącznie za pośrednictwem systemu komputerowego.
  3. Maksymalna liczba wypożyczonych w danej bibliotece woluminów:
    • pracownicy i doktoranci PWr – 20 woluminów na okres 1 roku,
    • studenci PWr – 10 woluminów na okres 6 miesięcy,
    • emeryci i renciści PWr – 3 woluminy na okres 1 miesiąca,
    • pracownicy, doktoranci i studenci innych publicznych uczelni Wrocławia – 5 woluminów na okres 3 miesięcy.
  4. O terminach wcześniejszego zwrotu książek decyduje bibliotekarz, kierując się ich poczytnością. Bibliotekarz może poprosić o zwrot danego egzemplarza przed upływem regulaminowego czasu jego wypożyczenia.
  5. Termin zwrotu książki można prolongować przed jego upływem:
    • samodzielnie – drogą elektroniczną w systemie ALEPH – tylko jeden raz,
    • w wypożyczalni – po okazaniu egzemplarza bibliotekarzowi.
  6. W przypadku nieodebrania zamówionych książek w terminie trzech dni roboczych (liczonych wraz z dniem złożenia zamówienia), system blokuje konto użytkownika.
    W celu odblokowania konta, należy się zgłosić do biblioteki z legitymacją studencką lub kartą pracowniczą. Czwarta blokada za nieodebranie zamówionych książek skutkuje zawieszeniem konta bibliotecznego na trzy miesiące.
  7. Nieterminowy zwrot wypożyczonych książek powoduje:
    • zablokowanie konta,
    • naliczanie opłaty za niedotrzymanie terminu zwrotu.
  8. Użytkownik reguluje swoje zobowiązania wobec biblioteki przez:

W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt: tel. 71 320 32 61, mail: dui7@pwr.edu.pl

ZASADY WYPOŻYCZANIA ZBIORÓW NA MIEJSCU
  1. Czytelnia jest dostępna dla wszystkich osób zainteresowanych księgozbiorem biblioteki, posiadających kartę biblioteczną, która jest wydawana w Wypożyczalni Głównej (bud. A-1).
  2. Warunkiem korzystania z czytelni jest zostawienie okryć wierzchnich, plecaków, toreb, teczek itp. w szatni. Laptopy do czytelni można wnosić bez torby.
  3. Osoba pragnąca skorzystać z księgozbioru w czytelni okazuje dyżurującemu bibliotekarzowi legitymację elektroniczną lub kartę biblioteczną.
  4. Do książek i czasopism znajdujących się w czytelni użytkownicy mają wolny dostęp. Książki rozmieszczone są według kolekcji, a w ich obrębie – według sygnatur.
  5. Przeczytane książki i czasopisma odkłada się na wózek.
  6. Książki i czasopisma udostępnia się na ksero na zewnątrz biblioteki tylko za zgodą bibliotekarza i po uprzednim zgłoszeniu.
  7. W pomieszczeniach czytelni należy powstrzymać się od:
    • palenia papierosów,
    • spożywania posiłków,
    • picia napojów,
    • prowadzenia głośnych rozmów,
    • korzystania z telefonów komórkowych.
Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję