Konferencja Edukacyjna "Neutralność Klimatyczna" 10.01.2024

Data: 28.12.2023 Kategoria: Wydarzenia

Neutralność klimatyczna, a raczej projektowanie i wdrażanie działań wspierających osiągnięcie neutralnej klimatycznie gospodarki, to nowy obszar pracy dla inżynierów naszej branży.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na rynku pracy nasz wydział uruchamia nowy kierunek studiów II stopnia "Neutralność Klimatyczna" przygotowujący inżynierów - ekspertów - liderów zielonej transformacji.

Rozpoczynamy od wydarzenia informacyjnego dla kandydatów na studia II stopnia na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej Konferencja Edukacyjna "Neutralność Klimatyczna".

KONFERENCJA EDUKACYJNA "NEUTRALNOŚC KLIMATYCZNA"

Opis wydarzenia

• Wydarzenie skierowane jest do kandydatów na studia i I II stopnia zainteresowanych rolą ekspertów i liderów zielonej transformacji we wszystkich sektorach gospodarki.

• Zobowiązania i cele klimatyczne wymagają planowego opracowania i wdrażania działań i ulepszeń prowadzących do osiągnięcia neutralności klimatycznej w energetyce, budownictwie, transporcie, gospodarce surowcami, aglomeracjach miejskich, przemyśle czy rolnictwie. Strategia wspólnotowa EUROPA 2050, Europejski Zielony Ład.

• Zakres zadań dla inżynierów-ekspertów-liderów obejmie zagadnienia związane z technologiami, prawem, finansami, sprawozdawczością pozafinansową, dekarbonizacją, OZE, zamykaniem obiegów i wszelkimi innowacjami wspierającymi realizację zobowiązań UE i krajowych dotyczących neutralnej klimatycznie gospodarki.

• środa 10 stycznia 2024 roku
  • godz. 10.00-13.00
  • Centrum Kongresowe Politechniki Wrocławskiej, budynek D-20 (Janiszewskiego 8)
  • udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymaga jedynie elektronicznej rejestracji przez ten formularz

MATERIAŁY KONFERENCYJNE

Podbierz broszurę "Neutralność Klimatyczna". Zawiera ona 20 bogato ilustrowanych stron ze skrótami prelekcji konferencyjnych (plik PDF do pobrania).

okladka_nkm.png

REKRUTACJA NA STUDIA II STOPNIA

kierunek Neutralność Klimatyczna

• zajęcia rozpoczynają się 28.02.2024
  • zapraszamy wszystkich absolwentów studiów z tytułem inżyniera lub magistra inżyniera
  • rekrutacja - aplikuj online do 9.02.2024

kierunek Gospodarka o Obiegu Zamkniętym i Ochrona Klimatu

• rekrutacja - aplikuj online do 9.02.2024

kierunek Inżynieria Środowiska

• studia w trybie stacjonarnym (dziennym pn-pt)
  • studia w trybie niestacjonarnym (zaocznym sb-nd)
  • zajęcia rozpoczynają się 28.02.2024
  • zapraszamy absolwentów studiów z tytułem inżyniera lub magistra inżyniera kierunków pokrewnych z IŚ
  • rekrutacja - aplikuj online do 9.02.2024

Więcej o proponowanych kierunkach studiów czytaj na naszej stronie (LINK).