Harmonogram procesu dyplomowania studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia – semestr letni 2023/2024

Harmonogram opracowany na podstawie Regulaminu studiów w Politechnice Wrocławskiej

Czynność

Terminy i zasady współpracy ustalane indywidualnie z Opiekunem Pracy dyplomowej

Przez cały semestr Dyplomant współpracując z Opiekunem realizuje założone cele pracy dyplomowej. Wyniki swojej pracy dyplomant prezentuje cyklicznie na seminarium dyplomowym.

do 23 czerwca 2024 r.

(termin zalecany)

W wyznaczonym przez Opiekuna terminie (lub w terminie zalecanym, jeśli Opiekun nie wyznaczy innego), w wymaganej przez Opiekuna formie (pliki, wydruk itp.), Dyplomant składa Pracę dyplomową Opiekunowi do weryfikacji. Po zapoznaniu się z treścią pracy Opiekun przyjmuje lub zwraca pracę Dyplomantowi do poprawy.

do 25 czerwca 2024 r.

(termin obowiązkowy)

Wystawienie wszystkich ocen z zaliczeń Studentom ostatniego semestru studiów.

do 25 czerwca 2024 r.

(termin obowiązkowy)

Student/Studentka może dostarczyć do dziekanatu, za pośrednictwem poczty tradycyjnej, informacje do suplementu do dyplomu o swoich szczególnych osiągnięciach (np. nagrody, wyróżnienia, osiągnięcia sportowe lub artystyczne, publikacje, działalność w kole naukowym). Wymagane jest dostarczenie kserokopii dokumentów potwierdzających te osiągnięcia. Szczegóły przekazania dokumentów należy uzgodnić pod nr telefonu 71 320 35 13 od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 14.00.

do 01 lipca 2024 r.
(termin obowiązkowy)

Student/Studentka wprowadza do systemu APDzwięzłe streszczenie Pracy dyplomowej (w języku polskim i angielskim), słowa kluczowe (w języku polskim i angielskim) i zatwierdza oświadczenie autora. Następnie wprowadza gotową, sprawdzoną wcześniej przez Opiekuna Pracę dyplomową wraz z załącznikami i wysyła ją do końcowej akceptacji Opiekunowi.

do dwóch dni roboczych od dnia wprowadzenia przez Studenta/Studentkę Pracy dyplomowej do APD

Opiekun, w nieprzekraczalnym terminie dwóch dni roboczych od dnia wprowadzenia przez Studenta/Studentkę Pracy dyplomowej do systemu APD weryfikuje wprowadzoną przez Studenta/Studentkę Pracę dyplomową i załączone pliki, jeżeli wprowadzona Praca dyplomowa lub załączone pliki zawierają błędy to Opiekun kieruje Pracę dyplomową do poprawy w przeciwnym wypadku Opiekun przesyła ją (za pośrednictwem APD) do analizy antyplagiatowej.

do 1 dnia roboczego po zawiadomieniu Opiekuna przez system APD o wygenerowaniu raportu z badania antyplagiatowego

Opiekun w systemie APD*:

zapoznaje się z raportami z badania antyplagiatowego;
akceptuje wyniki badania (lub przekazuje pracę do poprawy);
w przypadku akceptacji wyników badania, zatwierdza „oświadczenie promotora”;
wystawia opinię wraz z oceną Pracy dyplomowej;
przekazuje pracę do recenzji.

do 05 lipca 2024 r.
(termin zalecany)

Recenzent w systemie APD*:

wystawia opinię wraz z oceną Pracy dyplomowej.

(termin zalecany)

Opiekun, po zapoznaniu się z oceną Pracy dyplomowej Recenzenta, wpisuje ocenę z przedmiotu Praca dyplomowa do indeksu elektronicznego, pod warunkiem, że obydwie oceny są pozytywne, także jeśli są różne. Opiekun przekazuje Dyplomantowi elektroniczną wersję opinii (swojej i recenzenta) Pracy dyplomowej do zapoznania się.

(termin obowiązkowy)

Opiekun przekazuje do dziekanatu:

wydrukowany z APD, wypełniony i podpisany „Raport ogólny:
wydrukowaną z APD i podpisaną opinię (z oceną) Pracy dyplomowej.

Recenzent przekazuje do dziekanatu wydrukowaną i podpisaną opinię (z oceną) pracy dyplomowej.

(termin obowiązkowy**)

Niezwłocznie po wprowadzeniu wszystkich ocen (z przedmiotem Praca dyplomowa włącznie) przez Nauczycieli do systemu USOS Student/Studentka sprawdza wprowadzone oceny i wysyła e-mail do osoby prowadzącej Jego/Jej dydaktykę z prośbą o weryfikację dorobku naukowego (w temacie wiadomości proszę wpisać: Weryfikacja dorobku naukowego).

Kierunek: Inżynieria Środowiska studia stacjonarne mgr Małgorzata Mirek
Inżynieria Środowiska studia niestacjonarne - mgr Zofia Gruszczyńska
Technologie ochrony środowiska studia stacjonarne inż. Alicja Pawlus
Kierunek:
Gospodarka o obiegu zamkniętym i ochrona klimatu studia stacjonarne - inż. Alicja Pawlus

Student/Studentka przekazuje osobiście lub przez Opiekuna do dziekanatu pracę dyplomową wraz z dokumentami zgodnie z listą kontrolną, która jest dostępna na stronie Wydziału.

Ankieta Dyplomanta W7

Po złożeniu pracy dyplomowej do dziekanatu każdy dyplomant w anonimowej Ankiecie Dyplomanta W7 online ocenia przebieg studiów, wskazuje dwa najlepiej prowadzone przedmioty, dwa najgorzej prowadzone przedmioty, wskazuje silne i mocne strony Wydziału Inżynierii Środowiska, ocenia wykładowców, Dziekana, administrację dziekanatu oraz swojego promotora.

Link do ankiety dyplomanci otrzymują w komunikacie przesłanym z systemu USOS w okresie składania prac dyplomowych do dziekanatu. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne.

15.07. do 19.07.2024 r.

Egzaminy dyplomowe

* APD – Archiwum prac dyplomowych
Dostęp do APD:
Instrukcje do APD dostępne są na stronie:

** Niezłożenie pracy dyplomowej do dziekanatu w terminie do 8 lipca 2024 r. (z zastrzeżeniem § 35 ust. 17 Regulaminu studiów), stanowi przesłankę do skreślenia z listy studentów, zgodnie z § 33 ust. 1 pkt 3 Regulaminu studiów.