Umowa patronacka z Technikum nr 15

W dniu 15 grudnia 2017 odbyła się uroczystość podpisania umowy patronackiej pomiędzy Wydziałem Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej a Technikum nr 15 im. Marii Skłodowskiej-Curie we Wrocławiu.

Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska prof. dr hab. Katarzyna Piekarska oraz Dyrektor Technikum nr 15 dr Grzegorz Ćwiertniewicz podpisali umowę, która rozpoczyna współpracę uczelni ze szkołą mającą na celu m.in.:

• podniesienie umiejętności kluczowych uczniów Szkoły realizujących programy rozwojowe,
  • wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół zawodowych,
  • przygotowanie uczniów do egzaminów zawodowych i maturalnych oraz konkursów i olimpiad,
  • zwiększanie motywacji uczniów do uzyskiwania kwalifikacji zawodowych,
  • zwiększanie zaangażowania w naukę, zwiększanie motywacji do dalszego kształcenia i aktywnego poszukiwania pracy po zakończeniu nauki,
  • rozwijanie umiejętności oczekiwanych na rynku pracy,
  • podniesienie umiejętności uczniów uczestniczących w projekcie do efektywnego planowania kariery zawodowej i zarzadzania nią,
  • wzrost świadomości uczniów o potrzebie podnoszenia kwalifikacji zawodowych i konieczności uczenia się przez całe życie.