Laboratorium Technologii Oczyszczania Wody i Ścieków oraz Zagospodarowania Odpadów

Laboratorium posiada:

• doświadczenie naukowe, technologiczne i analityczne
  • możliwości prowadzenia badań w zakresie:
    • oczyszczania wody min.:
      (Procesy filtracji, koagulacji, napowietrzania, dezynfekcji UV, wymiany jonowej)
      Zakres dotyczy nie tylko optymalizacji istniejących rozwiązań, ale także badań nad nowymi materiałami i procesami technologicznymi.
    • Oczyszczania ścieków min.:
      (biologicznego usuwania azotu i fosforu ze ścieków , deamonifikacji i odzysku struwitu z odcieków, dezintegracji i fermentacji osadów ściekowych, optymalizacji systemów napowietrzania, modelowania matematycznego procesów oczyszczania)
    • Zagospodarowania odpadów i remediacji gruntów min.:
      (analiza morficzna oraz fizykochemiczna odpadów komunalnych i przemysłowych, procesy przetwarzania, zagospodarowania i unieszkodliwiania odpadów ; badania granulometryczne gleb oraz ocena skażenia gruntów )
  • bogate zaplecze analityczne:
    (cytometr, chromatograf cieczowy , chromatograf jonowy, analizator całkowitego węgla organicznego, zetametr, fotometr płomieniowy, aparat Soxhleta, spektrofotometry itp.)

Kierownik:
mgr inż. Anna Solipiwko-Pieścik